Kam do prírody v Bratislave?

Aj v tejto šialenej koronovej dobe nám Bratislava má stále čo ponúknuť.

Kam na výlet do prírody s deťmi

Nábrežie Dunaja, sútok s Moravou

Deti to tu majú veľmi radi a promenáda je ideálnym miestom, kde môžu prevetrať svoje bicykle, kolobežky alebo aj naše elektrické autíčka. Po Dunaji sa plaví množstvo lodiek a na sútoku Moravy s Dunajom je zaručene ten najkrajší západ slnka v Bratislave. Pod hradom Devín zasa často, najmä v lete cez víkendy jazdia poníky.

Minizoo a sokoliareň Devín

V areáli Zoo môžu deti zvieratká nielen vidieť ale aj kŕmiť a hladkať (ovečky, kozičky, morčatka, zajačikov…) V určené hodiny sa robia letové ukážky dravcov, so zvieratkami sa môžete aj odfotiť. Deti sa vybláznia aj na ihrisku alebo si môžu zastrieľať s lukom. Zoo kladie doraz aj na vzdelávanie a environmentálnu výchovu.

Vstupné: 5€/dosp., 3€/dieťa od 3 r. a dôchodci, 16€/rodinná vstupenka (2 dosp+ 2 deti 3-16r)

Tip od nás: Ak máte málo času, môžte z druhej strany, z hrádze kozičkám, ovečkám hodiť aspoň suchý chlebík alebo rohlik cez plot, potešia sa aj kozy a ešte viac vaše deti 😉

Hrad Devín

Táto majestátna pevnosť zažila Keltov, Rimanov, pád Veľkej Moravy, knieža Rastislava, slávny výstup Štúrovcov a bola dôležitou súčasťou uhorského kráľovstva. V okolitých krajinách nám závidia túto pamiatku a často ju navštevujú turisti z Rakúska, Nemecka, Maďarska… Z hradieb je nádherný výhľad.

Tip od nás: Párkrát do roka sa tu koná aj nejaké to kultúrne podujatie. Vrelo odporúčam, má to tu úžasnú atmosféru, spojenie tohto krásneho miesta a kvalitného koncertu. napr Tribute of freedom. Deti zaujmú zasa Ritieri na Devíne – podujatie ktoré sa pravidelne v lete koná na hrade

Waitov lom

Na západnom svahu devinskej kobyly sa nachádza bývalý kameňolom. Je to krásna slnečná trávnatá rovinka s úžasným výhľadom. Deti môžu kŕmiť tunajšie kozy, pohrabať sa trochu v piesku alebo si poblúdit v labyrinte postaveného podľa záhadných kruhov v obilí. Deti potešia aj tunajšie pohyblivé sochy zvieratiek, na ktoré môžu vysadnút alebo si ich pokrútiť.

Tip od nás: k lomu sa môžte dostať aj turistickou modrou trasou z Devína alebo Devínskej.

Prírodná galéria Šrot park Devínska nová ves

Ide o krásny, originálny a inšpiratívny projekt autora, ktorý ho vytvoril a sprevádzkoval bez akýchkoľvek dotácií. Nájdete tu množstvo zvieratiek v životnej veľkosti, žijúcich na Slovensku, zostrojených z rôznych šrobov, skrutiek a iného šrotu. Vstupné je dobrovoľné ale garantujeme Vám že deťom aj Vám sa určite páčiť bude.

Most Chucka Norissa a Tarzánia

Populárny Most ponad Moravou vedúci do Rakúska sa nachádza cca 5 km od Devína, vedie k nemu (poväčšine už nová) cyklotrasa. Nájdete tu ihrisko pre deti, bufet ale aj lanovú drahú pre deti od troch rokov alebo dospelých od 150cm. Počas lezenia ste istení lanom. Vstupné deti 3€ , dosp 8€

Jazero Marchegg

Malá rakúska dedinka, do ktorej sa dostanete pohodlne po cyklistickej trase cez most Chucka Norrisa. V letných mesiacoch vás poteší jazero s čistou vodou a pekne upravenou piesočnatou plážou. Pre deti v horúčavách sranda na cely deň. Z Devína je to cca 15km. Tip od nás: nabaľte deťom aj nejaké tie “lepáky”, maškrty a pitivo, nie je tam žiaden bufet ani obchod v blízkosti jazera.

Schlosshof

Obľúbený rakúsky zámoček, zrekonštruovaný najmä za vlády Márie Terézie láka návštevníkov svojimi krásnymi záhradami, prislúchajúcimi stajňami ale aj rôznymi podujatiami pre deti ako je festival remesiel, šarkaniády alebo vianočné trhy

Vstupné : 18€ / dosp., 10€/ dieťa (6-18r)

Rozhľadňa na Devínskej kobyle

Nová atrakcia na úpätí Devínskej kobyly je veľmi vydareným projektom architektov z kancelárie Architekti Sebo Lichy. Vedú k nej turistické trasy, ktoré zvládnu aj deti, dostanete sa sem z Devinskej, Dlhých dielov ,Dúbravky,Karlovky a z Devína, odkiaľ vedie najľahšia červená trasa. Krásnym výhľadom sa môžte kochať zdarma, vyhliadka je zatvorená len počas zimných mesiacov.

Tip od nás : pribaľte si repelent.